Vy Buss overtar drift av ekspressbussene – JVB satser videre på reiseliv og turbuss
Pressemelding:
Onsdag 14. august ble det signert en avtale mellom Jotunheimen og Valdresruten Bilselskap (JVB) og Vy Buss om overtakelse av ekspressrutene på Valdresekspressen og Øst-Vestekspressen.
Dette markerer et nytt kapittel for en av landets mest kjente ekspressruter. Valdresekspressen og Øst-Vestekspressen har gjennom mange tiår bundet Valdres, Jotunheimen sammen med Bergen og Oslo, og vært en viktig transportåre både for lokalbefolkningen, pendlere og reisende fra inn- og utland.
JVB satser videre på reiseliv og turbuss
Vi vil nå rette vårt hovedfokus mot reiseliv og turkjøring. Gjennom våre turbusser, guidede turer og samarbeid med lokalt næringsliv, skal vi fortsatt være et selskap som bidrar til utvikling og verdiskaping i Valdres.
Avtalen innebærer at Vy Buss overtar driften av ekspressrutene, mens JVB viderefører samarbeid på andre områder. Kundene vil fortsatt kjenne igjen ekspressbussrutene som et sterkt tilbud, nå med Vy Buss som operatør. Vy Buss overtar materiell og sjåfører.
Les mer om våre tur- og reiselivsselskap her: